پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اشاعه و ترویج 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نخستین استارتاپ ویکند در زمینه علوم اعصاب

نخستین استارتاپ ویکند نوروساینس، صنعت و کارآفرینی، با حمایت مرکز شتابدهی نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 4 تا 6 شهریورماه 94 در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «نــورو ویکنــد» (Neuroscientists Weekend)، رویـــــدادی است در گــــروه استارتاپ ویکندها، که طـی 3 روز متوالی و 54 ساعت (چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه) برگــزار می‌شود.

هدف این رویداد، گــــــرد هم آوردن علاقه‌مندان و ایده پردازان حوزه‌ علوم اعصاب جهت ایده پردازی، تشکیل تیم و عملی کردن یک طرح کاربردی، قابل اجرا و سودآور (توسط تیم) است.

نورو ویکند با شعار «No Talk, All Action»، بر آن است تا پروژه‌های نوروساینس را از آزمایشگاه به صنعت و زندگی افراد عادی جامعه وارد کند، چرا که یکی از اشکالات حوزه‌ی نوروساینس، که باعث می‌شود نتوانیم به عنوان یک «شغل» به آن نگاه کنیم، این است که نوروساینس آزمایشگاهی، درآمدزا و کاربردی نیست. 

توجه به این مهم و پرورش خلاقیت و نگاه جامعه محور می‌تواند این رشته‌ی کاربردی را از بستر دانشگاه و آزمایشگاه به جامعه وارد و علاوه بر پوشش دادن نیازهای جامعه آن را درآمدزا و کاربردی کند.

حامیان نخستین استارتاپ ویکند نوروساینس مرکز شتابدهی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کانون کارآفرینی ایران و دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند.

در استارتاپ ویکند ایده‌های زیادی مطرح می‌شوند اما آنچه در این برنامه اهمیت فراوان دارد فقط سه چیز است. اجرا، اجرا و فقط اجرا! این برنامه از ساعت 16:00 روز چهارشنبه آغاز و تا ساعت 20:00 شب روز جمعه ادامه دارد. در این برنامه شرکت‌کنندگان (کمتر ۱۰۰ نفر در ۱۰ تیم) همگی در یک فضای مشترک قرار می‌گیرند و با کمک مربیان خبره که از میان کارآفرینان موفق انتخاب می‌شوند ایده‌ها را به کسب و کار تبدیل می‌کند. 

در پایان برنامه تیم‌ها پروژه‌های خود را به هیئتی از داوران که از میان جامعه سرمایه‌گذار و اساتید دانشگاهی و کارآفرینان هستند، ارائه می‌کند. این رویداد در سطح جهانی توسط برندهای معتبری همچون گوگل، مایکروسافت، آمازون و ... حمایت تجاری می‌شود.

منبع: معاونت علمی و فناوری


١٥:٤٩ - چهارشنبه ٤ شهريور ١٣٩٤    /    شماره : ٨٢٠٦    /    تعداد نمایش : ١٨٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org