جمعه ٢٣ آذر ١٣٩٧-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست همکاری مشترک صندوق و سازمان بهزیستی برگزار شد

نشست همکاری مشترک صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و سازمان بهزیستی با حضور جناب آقای دکتر نصرت‌اله ضرغام رئیس صندوق و جناب آقای دکتر انوشیروان محسنی بندپی برگزار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور(بنیاد ملی علم ایرانINSF)، دکتر نصرت‌اله ضرغام هدف از برگزاری این نشست را فراهم نمودن بستر های لازم جهت همکاری مشترک فی مایبن صندوق و سازمان بهزیستی عنوان کرد.

دکتر ضرغام در این نشست اظهار داشت: بنیاد ملی علم ایران با اعتقاد بر ضرورت یکپارچگی آموزش، اکوسیستم آموزشی و رسالتی که در راستای تقویت و توسعه علم و فناوری دارد برنامه کمک به پیدا کردن توانمندی ها، ظرفیت ها و استعدادهای کودکان را از خانواده در قالب رشد درک علمی مردم دنبال می کند که برای تحقق این مهم 6 برنامه مدون کرده است.

ایشان افزود: در صورتی که آموزش ها در خانه، مهد کودک، مدرسه، جامعه و دانشگاه مکمل یکدیگر باشند می توانند اثرگذاری بیشتری داشته و به عبارت بهتردر صورت وجود آموزش یکپارچه، اکوسیستم آموزشی به وجود خواهد آمد. لذا ضروری است که سیاست ها به گونه ای اتخاذ گردد که آموزش در مهدهای کودک شروع شده و در خانه و خانواده و تا دانشگاه ادامه یابد و اکوسیستمی یکپارچه با نگاهی 360درجه شکل گیرد.

رئیس بنیاد ملی علم ایران در ادامه ضمن اشاره به برگزاری سومین همایش مدیریت استعداد ها در هزاره سوم که در بهمن ماه سال جاری برگزار شد، عنوان کرد: خانواده‌ها، مربیان مهدهای کودک، معلمین، نویسندگان داستان های کودک، تولیدکنندگان اسباب بازی و اساتید روانشناسی در باروری استعدادهای کودکان نقشی پر اهمیت دارند.

رئیس صندوق با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با آموزش و پرورش افزود: در صورت موافقت سازمان بهزیستی، پیشنهاد کمک به مربیان را جهت کسب دانش و مهارت و کشف ظرفیت ها استعداد های کودکان حاضر در مهد کودک ها را در ادامه کار خانواده خواهیم داشت.

دکتر محسنی بند پی نیز ضمن تقدیر از فعالیت ها و حمایت های صندوق از پژوهشگران عنوان کرد: ارتقا بخشی به کیفیت خدمات رسانی به جامعه از راهبردهای سازمان بهزیستی در شش سال اخیر بوده است. ایشان در ادامه داشتن نگاه جامع به جامعه به خصوص در سنین کودکی را بسیار مهم دانست.

همچنین در این نشست مقرر شد همکاری فی مابین صندوق حمایت از پژوهشگران و سازمان بهزیستی در راستای شناسایی و هدایت استعدادها و مردمی سازی علم و اجتماعی کردن دانش با معرفی نمایندگی از طرفین شکل گیرد.


١٥:٢١ - شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٣١٩٧٢    /    تعداد نمایش : ٥٨١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org