پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

علوم انسانی
اولین جلسه کارگروه میان گروهی علوم انسانی تشکیل شد

  اولین جلسه کارگروه میان گروهی علوم انسانی با حضور جناب آقای دکتر ضرغام، رئیس صندوق، جناب آقای مقیمی با سمت رئیس کارگروه و اعضای این کارگروه تشکیل شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (بنیاد ملی علم ایران INSF)، کارگروه میان رشته ای علوم انسانی با توجه به نیازهای پژوهشی در حوزه علوم انسانی و اهمیت بالای تحقیق در این حوزه راه اندازی شد.

امروزه حوزه علوم انسانی جایگاه ممتاز و شایان توجهی را در جهان و ایران به خود اختصاص داده است و با توجه به‌ سرعت تحولات این حوزه، شتاب تغییر در آن زیاد است. رشته های مرتبط با علوم انسانی در مقایسه  با دو دهه گذشته گسترش قابل توجهی یافته است. خوشبختانه ظرفیت چشمگیری برای توسعه رشته های علوم انسانی در کشورمان وجود دارد، بطوری که روند رو به توسعه آن ، منجر به تخصصی شدن اغلب این رشته ها شده است.

در همین راستا صندوق  پس از تجربه موفق راه اندازی کارگروه میان گروهی در حوزه های علوم طبیعی و علوم ریاضی، تشکیل کارگروهی جدید با عنوان "کارگروه میان گروهی در حوزه علوم انسانی" و  با هدف حمایت و حفظ سرمایه های فکری ، اقتصادی و اجتماعی کشور و سفارشی سازی پروژه ها را در دستور کار خود قرار داد. در این کارگروه متخصصین، اساتید و پژوهشگران حوزه علوم انسانی  در تخصص هایی نظیر اقتصاد، مدیریت، علوم اسلامی و هنر و معماری و سایر رشته های مرتبط فعالیت خواهند داشت.

گفتنی است کارگروه میان گروهی علوم انسانی دارای 2 کمیته با عناوین اقتصاد مقاومتی و سرمایه های انسانی، اجتماعی و آسیبهای اجتماعی می باشد و اولویت های آن نیز پس از مطالعات کارشناسی از طریق وب سایت صندوق اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین پژوهشگران و  فناوران می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 82161116 (دبیر کارگروه میان گروهی علوم انسانی) تماس حاصل فرمایند.

 

 


١١:٠٣ - يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٣٠٧٣٧    /    تعداد نمایش : ٧٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org