پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

سفر استانی .دامغان
به منظور بازدید از مراکز علمی، تحقیقاتی و دانشگاهی صورت گرفت؛

دامغان، میزبان رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ، در ادامه دیدار با مراکز علمی و دانشگاهی با اساتید، محققین و پژوهشگران، به شهر دامغان در استان سمنان سفر کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (بنیاد ملی علم ایران INSF)، در ادامه سفرهای استانی، دکتر نصرت اله ضرغام رئیس صندوق، این بار به دامغان شهر صد دروازه سفر کرد تا ضمن بازدید از مراکز علمی، تحقیقاتی و دانشگاهی، با اعضای هیئت علمی دانشگاه های این شهر نیز دیدار و گفت وگو کند.

براساس این گزارش، دکتر ضرغام هدف از سفر های استانی و دیدار با مراکز پژوهشی و دانشگاه های سراسر کشور را آشنایی بیشتر مراکز علمی با گستردگی و نحوه حمایت صندوق، از پژوهشگران، فناوران و نوآوران و به نقد گذاشتن فعالیت های خود و دریافت پیشنهاد برای ارائه خدمات حمایتی بیشتر و بهتر عنوان کرد.

در این دیدار که روسا، معاونین پژوهشی و اعضای هیئت علمی دانشگاه های شهر دامغان حضور داشتند دکتر ضرغام ضمن معرفی صندوق به ایراد سخنانی پیرامون نحوه و گسترگی حمایت ها پرداخت و چتر حمایتی صندوق را بیانگر پویایی کار صندوق دانست.

رئیس صندوق با اشاره به گستردگی چتر حمایتی صندوق حمایت از تولیدات فکری و استفاده حداکثری از ظرفیت ها را که خروجی بعضی از آنها در قالب حمایت از کرسی های پژوهشی، رساله های دکترا، پسا دکترا، گرنت و حمایت از ثبت اختراعات می باشد بسیار ارزشمند، موفق و قابل توجه، دانست.

دکتر نصرت اله ضرغام ضمن بیان افزایش 74 درصدی سهم پژوهشگران و فناوران دیگر استان ها در صندوق افزود: 24 درصد از طرح های پژوهشی مصوب به اساتید با مرتبه علمی استاد،26درصد به دانشیاران و 50 درصد به استادیاران دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی سراسر کشور اختصاص یافته است.

وی با بیان این نکته که درصدد هستیم در کنار حمایت از پروژه های دریافتی بر اساس نیاز کشور سفارش پروژه را نیز به مرحله اجرا درآوریم خاطر نشان کرد: در صندوق بانک اطلاعاتی پژوهشگران به منظور تسهیل و تسریع در امر داوری و نظارت ایجاد شده است که رو به گسترش و تکمیل است.

دکتر ضرغام بخشی از حمایت ها و برنامه های صندوق را به تقویت زیرساخت های علم و فناوری و توسعه  تولیدات فکری و علمی بهتر درآینده دانستند و به تشکیل اتاق علم برای ترسیم آینده علم در جهان نیزاشاره نمودند.

رئیس صندوق در انتهای سخنان خود نیزبه ضرورت استفاده از تمام توانمندیهای داخل و خارج از کشور و ظرفیت های بالقوه و بالفعل اشاره نمود و با اساتید و محققان، در ارتباط با چگونگی بهره مندی آنان از امکانات حمایتی صندوق، تبادل نظر کرد.


١٦:٤٢ - سه شنبه ١٩ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٣٠٦١٣    /    تعداد نمایش : ١٠٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org