پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اخبار طرح‌های برتر 


  چاپ        ارسال به دوست

gps
با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور انجام شد؛

طراحی و پیاده سازی روش‌های ضدجمینگ در گیرنده‌های تک فرکانسه GPS

محققان دانشگاه علم و صنعت ایران موفق به طراحی و پیاده سازی چند روش ضدجمینگ در گیرنده‌های تک فرکانسه GPS شدند.

به گزارش روابط عمومی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور، سید محمدرضا موسوی میرکلائی  مجری پروژه "طراحی و پیاده سازی چند روش ضدجمینگ در گیرنده‌های تک فرکانسه GPS " درباره این پروژه که با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور انجام شد، اظهار کرد: هدف از انجام این پروژه بررسی روش های ضدجمینگ در GPS، ارائه چند روش ضدجمینگ در GPS، شبیه سازی و پیاده سازی عملی روش های ارائه شده و تحلیل نتایج آنها و مقایسه نتایج به دست آمده با نتایج روش‌های موجود است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: سیگنال‌های GPS روی فرکانس‌های مشخصی از ماهواره‌هایی که در فاصله 200 کیلومتری از زمین قرار دارند، ارسال می‌شوند. این سیگنال‌ها در فرستنده (ماهواره) با توان 50 وات ارسال  و با نزدیک شدن به زمین تضعیف می‌شوند.

وی عنوان کرد: این تضعیف سبب می‌شود که سیگنال‌های GPS به تداخل‌های عمدی و غیرعمدی آسیب پذیر شوند. جمرها می‌توانند قطعات ردیاب را از تعیین و گزارش سرعت و موقعیت منع کنند. این اختلال کننده ها غیرقانونی هستند، ولی به راحتی قابل حصول هستند. 

موسوی میرکلائی تصریح کرد: این یک نگرانی بسیار بزرگ است که یک سیستم ناوبری که بیلیون‌ها دلار هزینه دارد به راحتی با اختلال کننده‌های ارزان قیمت مختل می‌شود بنابراین روش‌های مقابله با جمینگ توجه بسیاری را به خود جذب کرده است تا این اطمینان حاصل شود که عملکرد عادی GPS در شرایطی همانند نبرد نظامی نیز برقرار باشد. در این تحقیق چند روش جدید مقابله با جمینگ GPS طراحی و عملا پیاده سازی شد.


٠٨:٣٠ - يکشنبه ٢٧ تير ١٣٩٥    /    شماره : ١٦٢٤٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org