پنج شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٨-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

کمیته تخصصی
توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری کشور؛

29 طرح پژوهشی محققان کشور برای حمایت تصویب شد

به تازگی کمیته تخصصی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور 29 طرح پژوهشی متعلق به اردیبهشت ماه را برای حمایت تصویب کرد تا به زودی این طرح ها وارد فاز اجرایی شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور، محققان از سراسر کشور طرح های خود در حوزه های مختلف علمی را به کارگروه های صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشورارسال می کنند تا در صورت تایید در کمیته تخصصی برای اجرا از حمایت بهره مند شوند.

 بر این اساس 29 طرح پژوهشی در آخرین جلسه کمیته تخصصی صندوق برای برخورداری از حمایت تصویب شد. کمیته تخصصی هر ماه جلسات خود را برگزار می کند تا طرح های ارسالی به کارگروه های مختلف را بررسی کند. 29 طرح تصویب شده اردیبهشت ماه مربوط به حوزه های فنی و مهندسی، میان گروهی، پزشکی و علوم پایه است. در مجموع نیز انجام این طرح ها دستاوردهای مختلفی را به همراه دارد که می توان به چاپ 30 مقاله کیو وان، انتشار 13 مقاله علمی و پژوهشی، 1 نمونه محصول و دستیابی به 1 دانش فنی اشاره کرد. همچنین از این تعداد مجریان 12 طرح را بانوان و 17 طرح را آقایان تشکیل می دهند. 

بر اساس این گزارش، 22 کارگروه علمی از حوزه های مختلف همچون پزشکی، هوا و فضا، علوم پایه، معارف، هنر و سلامت و محیط زیست فعال هستند تا با حمایت از محققان کشور در هر یک از زمینه های علمی پیشرفت و توسعه را برای کشور به ارمغان آورند.


١٣:٠٩ - سه شنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٤٣٨٧٥    /    تعداد نمایش : ٦١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org