يکشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٨-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

تفاهم نامه شهید بهشتی
امضای تفاهم‌نامه همکاری برای حمایت از 170 طرح تحقیقاتی

به گزارش مرکز روابط عمومی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور(بنیاد ملی علم ایرانINSFتفاهم نامه همکاری بین صندوق و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی امضاء شد. بر اساس این تفاهم نامه حمایت از 100 طرح تحقیقاتی اعضای هیات علمی، 30 طرح پسا دکتری، 30 رساله دکتری و 10 ثبت بین المللی اختراع توسط صندوق انجام می شود.

رئیس صندوق در این نشست با اشاره به تاریخچه تشکیل و معرفی فعالیتها و محورهای کاری اظهار داشت: صندوق در افق ۱۴۰۴ نهادی تعالی محور و پیشرو در کمک به تحقق پیشتازی ایران اسلامی در تولید علم و فناوری است که ماموریت حمایت متوازن از تحقیقات، کمک به تولید دانش و فناوریهای راهبردی در راستای تحقق جهان پایدار با اتکا به مبانی معرفتی و سرمایه های علمی کشور را بر عهده داردکه در این راستا کمک به تقویت و توسعه زیرساختهای علم، فناوری و نوآوری در کشور، کمک و حمایت از پژوهشگران، فناوارن و نوآوران  و کمک به تحقیقات تحول آفرین سه محور اصلی کاری خود در سال 97 در نظر گرفته است.

دکتر ضرغام افزود: علاوه بر تاکید بر مردمی سازی علم و انتشار نتایج تحقیقات و تاثیرات مفید آنها در جامعه به زبان ساده و ترویج آنها ،آموزش والدین، مربیان مهدکودک ها و معلمان مدارس برای کشف استعدادهای فرزندان از جمله فعالیتهای  صندوق در زمینه حمایت زیرساختهای علمی کشور می باشد.

رئیس صندوق با اشاره به زیرساخت های اجرایی این سازمان اظهار داشت:  صندوق دارای ۳۷ سامانه تخصصی و کاربرمحور ، ۱۵ کارگروه پژوهشی در رشته های مختلف واولویتهای تحقیقاتی تعریف شده می باشد که بانک اطلاعاتی صندوق نیز با ثبت مشخصات بیش از ۳۴ هزار نفر از اساتید برجسته کشوری و پژوهشگران داخلی و خارجی راه اندازی شده است به منظور داوری طرح ها راه اندازی شده است .

دکتر ضرغام درباره داوری طرح های ارسالی به صندوق نیز بیان کرد: شیوه داوری پروژه های تحقیقاتی از زمان تاسیس صندوق راه اصلاح و بهبود را طی کرده به نحوی که چارچوب داوری پروژه های تحقیقاتی در بنیاد به نوعی همان اصول داوری شورای جهانی پژوهش در نشست سال 2018 می باشد

در ادامه این مراسم محمد حاجی آقا جانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گزارشی از فعالیت های دانشگاه ارائه داد و به فعالیت 57 شرکت دانش بنیان و 4 مرکز رشد اشاره کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی دارای ۱۴ دانشکده، ۱۴۰۰ عضو هیات علمی، ۱۲ هزار دانشجو، ۷۰ مرکز تحقیقاتی، ۵۷ شرکت دانش بنیان و چهار مرکز رشد فعال در عرصه های آموزش پزشکی و تولید دانش و فناوری در حوزه پزشکی نقش مهمی در کشور ایفا می کند.

در انتها این مراسم تفاهم نامه همکاری بین صندوق و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور معاونان آموزشی، تحقیقات و فناوری و بین الملل دانشگاه، به همراه معاونان پژوهشی دانشکده ها و مدیران پژوهشی دانشگاه  به امضای رئیس صندوق و رئیس دانشگاه رسید. شایان ذکر است جلسه پرسش و پاسخ نیز در پایان نشست برگزار شد.


٠٩:٠٧ - شنبه ٧ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٣٧٩٦٩    /    تعداد نمایش : ٢٩٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org