سه شنبه ٠٦ فروردين ١٣٩٨-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه تبریز
نشست هم اندیشی با حضور رئیس صندوق در دانشگاه تبریز

به گزارش مرکز روابط عمومی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور(بنیاد ملی علم ایرانINSF)، دکتر نصرت اله ضرغام، رئیس صندوق؛ طی نشستی صمیمی، با رئیس دانشگاه تبریز، اعضای هیات علمی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی، پژوهشگران، فناوران و نوآوران این دانشگاه دیدار کرد.

در این نشست که یکشنبه 10تیرماه سال جاری برگزار شد رئیس صندوق مأموریت، اهداف و گستردگی چترحمایت های صندوق و پیشینه ای مختصر از اهداف تاسیس صندوق را یادآور شد و عنوان کرد: صندوق فعالیت خود را از سال 82 به منظور شکوفایی امور تحقیقاتی در راستای تولید علم، فناوری، تجاری سازی و بهره مند شدن مردم از نتایج آن ها از طریق کمک ها و خدمات حمایتی، مادی و معنوی به پژوهشگران و فناوران کشور آغاز نمود.

دکتر ضرغام با اشاره به افزایش50 درصدی رشد طرح های پژوهشی دریافتی سال 96 نسبت به سال 95، کمک به تقویت و توسعه زیرساخت های علم، فناوری و نوآوری در کشور،کمک و حمایت از پژوهشگران، فناوران و  نوآوران، کمک به تحقیقات تحول آفرین را به عنوان 3 محور کاری صندوق در سال جدید عنوان کرد.

رییس صندوق در بخش دیگری سخنان خود با بیان اینکه به استناد پایگاه داده WOS، صندوق با حمایت 28/2 درصدی از مقالات ایرانی، در بین  نهاد های حامی پژهش، بالاترین حامی پژوهش در کشور است، خاطر نشان کرد: بیش از 230 مرکز علمی تا پایان سال گذشته تحت پوشش حمایتی این صندوق قرار گرفته اند  که سفر به 147 مرکز دانشگاهی و علمی و پژوهشی در کشور نیز در همین راستا و به منظور تحقق حمایت متوازن از تحقیقات و کمک به تولید دانش و فناوری های راهبردی در جهت تحقق جهان پایدار با اتکاء به مبانی معرفتی و سرمایه های علمی کشور انجام شده است.

رییس دانشگاه تبریز نیز در این نشست ضمن ارایه گزارشی از توانمندی های مراکز علمی و دانشگاهی استان و در راس آنها دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه تبریز در رتبه بندی بین المللی، جزو دانشگاه های یک درصد تاثیر گذار جهان است و در عرصه داخلی نیز این دانشگاه در جایگاه سطح یک و به عنوان یکی از دانشگاه های جامع برتر کشور مطرح است.

گفتنی است در انتها این نشست، تفاهم نامه  همکاری بین دانشگاه تبریز و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور به امضای دکتر نصرت الله ضرغام، رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و دکتر محمد رضا پورمحمدی، رییس دانشگاه تبریز رسید که بر اساس آن حمایت از انجام 20طرح پژوهشی، 20طرح پژوهشی پسا دکترا، 20ساله دکترا و 10ثبت اختراع بین المللی در دستور کار صندوق قرار خواهد گرفت. همچنین اساتید و محققان حاضر در جلسه، نظرات و پرسش های خود را با رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در میان گذاشتند و در ادامه دکتر ضرغام به سئوالات آنها پاسخ گفت.


١٢:٢٥ - سه شنبه ١٢ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٣٥٦١٧    /    تعداد نمایش : ٣٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org