يکشنبه ٠٤ فروردين ١٣٩٨-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

انعقاد تفاهم نامه همکاری صندوق با دانشکده بهداشت

تفاهم نامه همکاری مشترک صندوق با دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی تهران به امضا رئیس صندوق، جناب آقای دکتر نصرت اله ضرغام و رئیس دانشکده جناب آقای دکتر علی اکبری ساری رسید.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (بنیاد ملی علم ایرانINSF)، در ادامه سیاست های صندوق مبنی بر برگزاری نشست با اساتید و پژوهشگران کشور و با برنامه ریزی کارگروه سلامت و محیط زیست و همچنین با دعوت ریاست محترم دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران به منظور شرح فعالیت ها و نیز حیطه ها ونحوه پشتیبانی صندوق از پروژه های پژوهشی اعضا هیات علمی و دانشجویان Ph.D جلسه ای با حضور جناب آقای دکتر ضرغام ریاست محترم بنیاد علم ایران و با مشارکت فعال تعدادی از روسا و معاونین دانشکده های بهداشت، توانبخشی، محیط زیست و نیز اعضا هیات علمی و دانشجویان دانشکده های بهداشت مستقر در تهران در آمفی تاتر دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه جناب آقای دکتر اکبری ساری ریاست محترم دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن خیر مقدم به حاضرین و ریاست محترم صندوق، شمه ای از تاریخچه، سوابق آموزشی و پژوهشی و نیز فعالیت های جاری و امکانات دانشکده بهداشت تهران توضیحاتی ایراد نمودند. در ادامه برنامه جناب آقای دکتر ضرغام به توضیح سوابق و دست آوردهای و نیز چشم انداز محور های سه گانه و فعالیت ها و سیاست های صندوق پرداخته و در عین حال به نحوه حمایت صندوق از فعالیت های علمی و پژوهشی اعضا هیات علمی و دانشجویان Ph.D اشاره نمودند.

 ایشان همچنین در این نشست به اعضا هیات علمی و دانشجویان توصیه نمودند که تحقیقاتی را در نظر داشته باشند که بتواند سلامت مردم و جامعه را درنظر داشته باشد. بخصوص مواردی مانند اهمیت غذای سالم، محیط زیست پاک و سالم و تغییرات آب و هوایی و نیز مسایل مربوط به تغییرات هرم سنی جمعیت کشور را بعنوان موضوعات مهم تحقیقاتی به پژوهشگران یادآوری نمودند.

در پایان تعدادی از اعضاء هیات علمی ضمن استقبال از تشکیل چنین جلسه ای از کلان نگری، جامع نگری و نگاه برای حل مشکلات مردم در تحقیقات که مورد پشتیبانی صندوق(INSF) قرار می گیرد تشکر نموده و نقطه نظرات و پیشنهادات و خواسته های خود را مطرح کردند.

در انتهای این نشست تفاهم نامه همکاری فی مابین صندوق و دانشکده بهداشت به امضا ریاست محترم صندوق و رئیس دانشکده رسید.

بر اساس این تفاهم نامه دانشکده بهداشت از حمایت های صندوق در ارتباط با 10 طرح تحقیقاتی، 10 طرح پسا دکترا و 10 طرح رساله دکترا بهره مند خواهد شد.


١٦:١٣ - چهارشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٣٢٦٠٦    /    تعداد نمایش : ٧٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org