پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

همایشمدیریت استعداد ها
دکتر ضرغام در سومین همایش مدیریت استعدادها در هزاره سوم:

جامعه با رشد درک علمی به سمت فرهیختگی حرکت می‌کند

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور رشد درک علمی مردم در کشور را یکی از اهدافی دانست که همایش مدیریت استعدادها در هزاره سوم دنبال می‌کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور، دکتر نصرت الله ضرغام رییس صندوق در سومین همایش مدیریت استعدادها در هزاره سوم اظهار کرد: یکی از ویژگی های این همایش حضور افراد صاحب نظر در حوزه استعداد یابی از کشورهای مختلف و تعامل آنها با یکدیگر است که این افراد تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار می دهند. این مسئله خود باعث پیشتازی در حوزه های مختلف علمی می شود و پیشرفت هایی در سایه این همکاری دانشمندان در کشورهای مختلف رخ می دهد.

رئیس صندوق با اشاره به موضوع دیپلماسی علمی و اهمیت آن ادامه داد: کشورها باید دیپلماسی علمی را به سود منافع علمی گسترش دهند چرا که این همکاری ها موفقیت های زیادی را برای کشورها به همراه دارد. صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور  نیز اعتقاد به گسترش این ارتباطات دارد و در این راستا نیز با مراکز علمی کشورهای مختلف تفاهمنامه هایی را امضا کرده است. همچنین این تعاملات کمک می کند تا چهره علمی ایران در خارج از کشور بهتر نشان داده شود.

وی با اشاره به راهبردهای 12 گانه صندوق و استفاده از ظرفیت های علمی در داخل و خارج از کشور گفت: بنابراین در راستای تحقق اهداف صندوق برنامه های مختلفی اجرایی می شود که حمایت از رخدادهای علمی و برگزاری این همایش نیز در همین راستا است. بنابراین رشد درک علمی مردم در کشور یکی از اهداف مد نظرمان در این رویداد علمی است.
رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور همچنین ابراز کرد: با توجه به استعداد یابی مدیریت ها مخاطبان این همایش افرادی هستند که هریک در شناسایی استعدادها نقشی دارند که می توان به خانواده‌ها، مربیان مهدهای کودک، معلم ها، نویسندگان داستان های کودک، تولیدکنندگان اسباب بازی و اساتید روانشناسی اشاره کرد. چرا که آموزش در خانواده، مهد کودک، مدرسه و جامعه باید یکپارچه شود و سیاست گذاری ها به نحوی باشد تا آموزش در مهدهای کودک در ادامه آموزش در خانه باشد و این مسیر تا انتها ادامه پیدا کند.

دکتر ضرغام در ادامه بیان کرد: با این نگاه سومین دوره همایش مدیریت استعدادها در هزاره سوم برگزار شد. البته صرف برگزاری یک همایش مهم نیست بلکه مهمتر خروجی آن است که برگزاری دو دوره گذشته منجر به اقداماتی از جمله ایجاد شبکه استعداد یابی شد که افراد و گروه های فعال در حوزه استعداد یابی یافته های خود را در آن قرار می دهند. همچنین ایجاد سایتی برای به اشتراک گذاشتن یافته های علمی در این حوزه نیز از اقدامات دیگری است که می توان به آن اشاره کرد.
وی در بخش بعدی سخنان خود تقویت زیرساخت های علمی کشور و اجرایی کردن پروژه های تحقیقاتی تحول آفرین  را از وظایف صندوق دانست.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران درباره مردمی کردن علم نیز گفت: رشد درک علمی مردم مسئله مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، در این صورت تفکر علمی میان مردم ایجاد می شود و جامعه ه سمت فرهیختگی حرکت می کند. در این راستا نیز فعالیتی با عنوان مردمی کردن علم در صندوق آغاز شده است که 5 برنامه مدیریت خانواده، نقش سرمایه انسانی در سرنوشت فرد، جامعه و کشور، نقش سرمایه های اجتماعی در سرنوشت فرد، جامعه و کشور، اقتصاد خانواده و سبک زندگی با تاکید بر کیفیت زندگی در آن اجرایی می شود.

سومین همایش مدیریت استعدادها در هزاره سوم 27 و 28 دی ماه توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و مرکز علوم اعصاب شفاء برگزار شد.


١٦:١٧ - شنبه ٣٠ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٣١٠١٨    /    تعداد نمایش : ٩٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org