پنج شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٨-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

امضای تفاهم‌نامه صندوق با پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی
امضای تفاهم‌نامه صندوق با پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی

تفاهم نامه ای به ‌منظور حمایت از طرح های پژوهشی حوزه علوم دریایی و اقیانوسی میان صندوق و پژوهشگاه پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی منعقد شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور(بنیاد ملی علم ایرانINSF)، با توجه به بهره‌برداری از اقیانوسها و دریاهاکه در جهان امروز به لحاظ حمل و نقل، تجارت، منابع غذایی و دارویی، منابع معدنی و امنیت کشورهای ساحلی از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار شده است، تفاهم نامه همکاری مابین صندوق و پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی به منظور حمایت از طرح پژوهشی امضا شد.

همکاری در زمینه اجرای 10 طرح تحقیقاتی، 5 رساله دکتری و 5 ثبت اختراع خارجی در راستای سیاست ها و اولویت های تحقیقاتی از جمله موضوعات مورد حمایت صندوق در این تفاهم نامه می باشد. مدت این تفاهمنامه از تاریخ 17 بهمن ماه 97 به مدت پنج سال تعیین شده است که دکتر نصرت اله ضرغام و دکتر بهروز ابطحی آن را به امضا رساندند.

رئیس صندوق در این نشست بر اهمیت استفاده از همه ظرفیت های پژوهشگران در راستای توسعه علم و فناوری تاکید کرده و عنوان کردند: صندوق تا به حال با نگاهی فراگیر به پژوهشگران کل کشور و همه مقاطع در کنار ایجاد 22 کارگروه در صدد حمایت متوازن از پژوهشگران می باشد تا از همه ظرفیت های پژوهشگران در حوزه های مختلف حمایت نماید.

دکترضرغام افزودند: از آنجا که علم و فناوری محرک رشد و تحول اقتصادی و در نهایت رشد بشری است بنا بر این باید بر یکپارچگی در تحقیقات پایه و کاربردی, یکپارچگی در تحقیقات دولتی, و تبعیت از معیارهای بین المللی تاکید کرد. همچنین ارتباط بین ملت ها و نخبگان کشورهای جهان، تاثیر شگرفی روی صلح و زیبایی جهانی دارد؛ لذا این موضوعات ستون های اصلی رشد اقتصادی و رفاه اجتماعی کشورهای جهانند و علم و فناوری سرمایه و میراث مشترک بشر هستند. از این رو پژوهش های پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی تاثیر شگرفی در این زمینه خواهد داشت.

شایان ذکر است در ابتدای مراسم امضای تفاهم نامه که همزمان با ایام مبارک دهه فجر و در سالن اجتماعات پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی؛ با حضور مسئولان، اساتید و محققین برگزار شد، دکتر ابطحی گزارشی از فعالیت ها و دستاورهایشان در یک سال گذشته ارائه نمودند.


١٥:٢٦ - يکشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٤٢٢١٨    /    تعداد نمایش : ١٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org