سه شنبه ٠٦ فروردين ١٣٩٨-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

سوریه
در راستای توسعه همکاری های بین المللی صندوق؛

وزیر آموزش عالی سوریه با رئیس صندوق دیدار کرد

دکتر نصرت الله ضرغام، رئیس صندوق، با دکتر عاطف النداف، وزیر آموزش عالی سوریه، دیدار کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور(بنیاد ملی علم ایرانINSF)، در این نشست که با حضور سفیر کشور سوریه به اتفاق وزیر این کشور و هیات همراه انجام شد دکتر ضرغام به تشریح فعالیت ها و جایگاه صندوق به عنوان برترین حامی پژوهش در کشور در حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور پرداخت.

در این  نشست رئیس صندوق با تاکید بر تحت پوشش قراردادن بیش از 236 مرکز علمی کشوردر سال گذشته به ظرفیت ها و تجربیات صندوق در حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور اشاره کرد.

دکتر ضرغام در ادامه از همکاری های بین المللی صندوق که با همکاری بنیاد پژوهش بنیادی روسیه، موسسه بین المللی تحلیل کاربردی سیستم ها، شورای جهانی پژوهش، بنیاد ملی علوم طبیعی چین، بنیاد پژوهش آلمان، همکاری مشترک با آکادمی علوم چین انجام می گیرد سخن گفت و افزود: یکی از همکاری های صندوق در سطح بین الملل حمایت از تحقیقات ابر علم با همکاری مراکز علمی دیگر کشورها است که از سال 95 در دستور کار صندوق قرار گرفته است.

ایشان همچنین با تشریح برنامه های صندوق در حوزه اولویت های ملی از همکاری بنیادهای علم کشورهای برزیل، آفریقای جنوبی، سوییس، سریلانکا، عمان، قطر، ژاپن و کشورهای عضو اکو خبر داد.

در انتهای این نشست نیز دکتر عاطف النداف، وزیر آموزش عالی سوریه؛ علاقمندی خود را از همکاری متقابل در ابعاد مختلف علمی با صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران(INSF) ابراز نمود. ایشان با بیان اینکه در حال حاضر هدف اصلی دولت سوریه تقویت علمی و فناوری مراکز آموزش عالی و پژوهشی این کشور است، گفت: امیدوارم از طریق این دیدارها و توافقات فی مابین روابط علمی و فناوری بین دو کشور بیش از پیش تقویت شود.


١٦:٤٠ - يکشنبه ١٩ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٣٥٧٣٩    /    تعداد نمایش : ٢٥٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org