پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

انتصاب
با حکمی از سوی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رییس هیات امنای صندوق؛

حکم دکتر نصرت اله ضرغام به عنوان رییس صندوق تمدید شد

دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رییس هیات امنای صندوق با صدور حکمی، حکم دکتر نصرت اله ضرغام را به عنوان رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (INSF) تمدید کرد.

در حکم مورخ 20 خرداد ماه سال 1397 معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به دکتر ضرغام آمده است:

با توجه به جایگاه مبانی تحقیق و پژوهش در پیشرفت کشور و لزوم توجه جدی و جهت دهی تحقیقاتی به سمت تولید علم، فناور ی و تجاری سازی و بنا به مراتب تعهد و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم مسئولیت شما را در سمت " رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور تمدید می نمایم.

در بخش دیگری از این حکم آمده است: امیدوارم با توکل به خداوند سبحان و در چارچوب آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران علی­الخصوص تحقق مرجعیت علمی و فناوری، ضمن اتخاذ رویکرد ملی و فرا دستگاهی و توجه به مزیت ها و مقتضیات بومی و برنامه ریزی برای ارائه خدمات مادی و معنوی به پژوهشگران ایرانی اقدام نمایید.

امیدوارم در دوره جدید مسئولیتی جنابعالی، آن صندوق بتواند با بکارگیری نیروهای نخبه جوان در رده های مدیریتی و تعامل با مرکز توسعه فناوری های راهبردی و ستادهای توسعه فناوری وابسته، نسبت به حمایت از طرح های تحقیقاتی مرتبط با حل مسائل و اولویتهای ملی و پژوهش های مرز دانش اهتمام بیشتری داشته باشید.

در انتهای این حکم تصریح شده است: همچنین انتظار می رود در تعامل نزدیک با وزات خانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گام های موثری در ارتقاء اثر بخشی پژوهش های دانشگاهی به ویژه در مقطع دکتری در چارچوب اهداف ملی برداشته شود.

مرکز روابط عمومی صندوق ضمن عرض تبریک، از درگاه خداوند منان برای جناب آقای دکتر ضرغام و مدیران صندوق آرزوی توفیقات روز افزون در راستای تقویت و توسعه زیر ساختهای علم و فناوری در کشور را  مسئلت دارد.

 


١٢:٣٥ - دوشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٣٥٠٠٥    /    تعداد نمایش : ٦٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org