پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

گرنت
آغازی به رنگ تولید علم و فناوری

گرنت آغاز یکی از حمایت‌هایی است که در راستای جذب و نگه‌داشت فارغ‌التحصیلان ایرانی به آنها اعطاء می‌شود تا شاهد ارتقای کیفیت علمی در کشور باشیم.

به گزارش مرکز روابط عمومی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور(بنیاد ملی علم ایران INSF)، پیشتازی در علم و فناوری از اهداف هر کشوری  است. سرمایه گذاری و حمایت از تحقیق و توسعه آن باعث تحقق این هدف می شود. چنانچه امریکا در دهه های گذشته و همچنان با سرمایه‌گذاری عظیم در این بخش و در نظر گرفتن آن به عنوان اولویت اصلی کشور، به پیشتازی در علم و فناوری رسيد و این پیشتازی او را به ابرقدرت جهان تبديل كرد. چرا که تحقیق و توسعه، مهمترین پیش‌ران «نوآوری» است. اين نوآوری در قالب توليد کالا، خدمات و فرآیندها مي‌تواند منجر به افزایش رفاه اجتماعی، ارتقاي استانداردهای زندگی، تقویت رقابت‌پذیری ملی و به‌وجودآمدن دانش، فناوری، کارآفرینی و اشتغال جدید شود.

در این راستا صندوق پشتیبانی از فعالیت های علمی پژوهشگران سراسر کشور را دستور فعالیت خود قرار داده است. حمایت هایی که هر سال نسبت به گذشته با رشد روبرو است. حمایت متوازن از تحقیقات و کمک به تولید دانش و فناوری‌های راهبردی در برای تحقق جهان پایدار با اتکاء به مبانی معرفتی و سرمایه های علمی کشور را باید از ماموریت های صندوق دانست. اعطای گرنت آغاز به پژوهشگران یکی از این اقدامات صندوق است. اقدامی که در راستای حمایت بیشتر از ارتقاي کیفیت علمی در مراکز علمی کشور و جذب و نگه‌داشت فارغ‌التحصیلان ایرانی مقطع دکتری انجام می شود. در واقع افرادی كه از یکی از صد دانشگاه‌ معتبر دنیا فارغ‌التحصیل شده و در یکی از مراکز علمی کشور آغاز به فعالیت کرده اند از این حمایت بهره مند می شوند. البته پروژه‌های تحقیقاتی پیشنهادی و ارائه شده آن‌ها باید منطبق با اولویت‌های تحقیقاتی کشور باشد. این حمایت تا سقف یک میلیارد ریال است. سال گذشته 43 پژوهشگر، متخصص و محقق ایرانی درخواست دریافت گرنت آغاز را داشتند که 7 گرنت مصوب شد. 2 ثبت اختراع، 6 نمونه محصول تولید شده، 15 مقاله علمی و پژوهشی، 17 مقاله آی اس آی و تولید یک نرم افزار برخی از دستاوردها از این حمایت است. 


١٣:١٣ - شنبه ١٩ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٣٤٩٢٦    /    تعداد نمایش : ٤٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org