چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

کارگروه، آلاینده های زیست محیطی و سلامت،طرح پژوهشی
حمایت از 10 طرح پژوهشی کارگروه آلاینده های زیست محیطی و سلامت

 

10 طرح پژوهشی کارگروه آلاینده های زیست محیطی و سلامت مورد حمایت صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور قرار خواهد گرفت.

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق حمایت از پزوهشگران و فناوران کشور (بنیاد ملی علم ایران)، کارگروه کارگروه آلاینده های زیست محیطی و سلامت با اهداف سفارش و پذیرش طرح های پژوهشی در ارتباط با آلودگی های محیطی اعم از هوا، صوت، پرتوها، آب و خاک و ارائه نتایج این تحقیقات به همراه راهکارهای کنترل، به مسئولان بالا رتبه کشور و همچنین آگاه سازی مردم نسبت به آثار غیربهداشتی آلودگی ها و فرهنگ سازی برای کاهش آن ها در سطوح مختلف جامعه در اردیبهشت 1393  تشکیل شد.

 

بر این اساس در آخرین جلسه کارگروه آلاینده های زیست محیطی و سلامت که در تاریخ 20تیرماه سال جاری برگزار شد، از میان 14 طرح داوری شده حمایت از 10 طرح جدید در این حوزه مورد تائید اعضای کارگروه قرار گرفت. همچنین 10 طرح دریافتی مورد بررسی قرار گرفت که برای 5 طرح داور تعیین شده، 3طرح به دلیل غیر مرتبط بودن به کارگروه مرتبط خود ارجاع و 2 طرح دیگر فاقد الویت تشخیص داده شدند.

 

گفتنی است طرح های تصویب شده طرح های کاربردی ، بنیادی و بنیادی کاربردی بوده وتعهد به چاپ 15 مقالاتISI  و1 مقاله ISC از جمله دستاوردهای طرح های مذکور می باشد.

 

رسالت کارگروه آلاینده های زیست محیطی و سلامت ، هدایت مطالعات و مرور نظام مند آنها به منظور بررسی نتایج پژوهش های موجود و تعیین نیازهای تحقیقاتی برای پوشش کمبودها و تدوین گزارش جامع از وضعیت موجود و تعیین مداخلات  هزینه ـ اثربخش  به منظور کاهش مواجهه مردم با آلاینده ها و ارایه آن به مسئولان کشور می باشد.


١٥:٥٢ - يکشنبه ٢٥ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٥٢٦    /    تعداد نمایش : ٩٦٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org