جمعه ٢٩ تير ١٣٩٧-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

فراخوان
نخستین فراخوان پیشنهاد پروژه پژوهشی مردمی سازی علم و فناوری

 به گزارش مرکز روابط عمومی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (بنیاد ملی علم ایران)، نخستین فراخوان کارگروه مردمی سازی علم و فناوری به شرح ذیل اعلام شد:

مردمی سازی علم و فناوری تولید الگوی بومی مبتنی بر شواهد کاربردی که در آن مردم به دلیل توانمند شدن قادر به برنامه ریزی، اجرا و ارزشیابی حل یک مشکل در جامعه خود- البته با حمایت و تسهیل گری مراکز علمی و ساختارهای دولتی و غیر دولتی - می باشد. به عبارت دیگر نوعی آموزش فراگیر که موجب ارتقاء سطح آگاهی جامعه در زمینه های مختلف سلامت، محیط زیست، سبک زندگی بهتر، روشهای خوداشتغالی و غیره خواهد بود.

  صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (بنیاد ملی علم ایران) به منظور جهت گیری تولیدات علم و فناوری کشور در راستای نیاز جامعه و کاربست آن برای ارتقاء کیفیت زندگی مردم؛  "مردمی سازی علم و فناوری" را راهبردی مناسب برای تحقق این هدف توسعه ای می داند.

 دیدگاه صندوق از طرح مردمی سازی علم؛ رشد، تعالی و کمال انسان می باشد. از دیگر اهداف صندوق تقویت زیر ساختهای علمی و فناوری جامعه در جهت افزایش آگاهی و سرمایه های اجتماعی و علمی جامعه است.

 صندوق بر این باور است که این راهبرد به دلیل ایجاد تعامل سازنده و پویا بین دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی از یک طرف و جامعه از طرف دیگر و همچنین انجمن های مردم نهاد، موسسات اجتماعی مردمی و آحاد جامعه می تواند راهکاری اثر بخش و ارزان برای پاسخ به نیازهای جامعه و توانمند سازی مردم برای مشارکت در حل مشکلات کشور و هم چنین توسعه فرهنگ و ارتقای سطح زندگی در جامعه باشد.

 لذا صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور از دانشگاهها، مراکز تحقیقاتی و همچنین پژوهشگران کشور دعوت می نماید تا با مراجعه به سامانه طرح های پژوهشی صندوق به نشانی   rtms.insf.org و بر اساس اطلاعات ذیل؛ طرحهای مفید و موثر پیشنهادی خود را حداکثر تا پایان مرداد ماه سال 1396 ارسال نمایند.

 در این راستا طرحها میتوانند در دو قالب پیشنهاد طرح پژوهشی موثر در ارتباط با مردمی سازی علم و چگونگی استفاده از روشهای گوناگون دیگر؛ نظیر برگزاری همایش، نمایشگاه، تولید بسته های آموزشی مناسب و غیره  به منظور تحقق اهداف صندوق ارسال شوند.

  •   زمینه های پیشنهادی طرح های پژوهشی:

1- مردم و حفاظت از محیط زیست

2-اقتصاد خانواده

3-سبک زندگی با تاکید بر سلامت، کیفیت و معنویت

4-مدیریت خانواده با تاکید بر شناخت استعدادها و مدیریت استعدادهای فرزندان

5-نقش و اهمیت سرمایه های انسانی و اجتماعی در توسعه و پیشرفت جوامع

6- استفاده بهینه از آب، مواد غذایی، منابع ملی و کاهش تلفات در اسراف

در پایان صندوق آمادگی خود را جهت توضیح در خصوص اهداف و یا چگونگی تکمیل و یا ارسال طرح پیشنهادی پژوهشگران محترم از طریق تماس با شماره تلفن   82161180 از ساعت 8:30 تا15:30 روزهای شنبه تا چهارشنبه اعلام می دارد، همچنین در صورت نیاز به مذاکره حضوری پس از تماس با شماره تلفن مذکور؛ وقت قبلی تعیین و به مخاطبین محترم اعلام خواهد شد.

 لازم به توضیح است پس از دریافت پیشنهادات و ارزیابی آنها، مواردی که میتوانند برای اهداف مورد نظر مفید باشند توسط کارگروه مربوطه انتخاب و با ارائه دهنده طرح تماس برقرار خواهد شد.


١٦:١١ - دوشنبه ١٢ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٢٤٦٦٦    /    تعداد نمایش : ٢٣٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org