دوشنبه ٠٣ ارديبهشت ١٣٩٧-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > آرشیو > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

در ادامه ملاقات با دانشگاهیان و محققان مراکز علمی؛

دیدار رییس صندوق با اساتید، محققین و پژوهشگران استان خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه روابط عمومی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (بنیاد ملی علم ایران) در  روز شنبه مورخ  26 فروردین ماه سال جاری تفاهم نامه همکاری بین صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (بنیاد ملی علم ایران) و دانشگاه بیرجند با حضور دکتر نصرت اله ضرغام  رئیس صندوق و دکتر خلیلی رییس دانشگاه منعقد شد.

در این سفر استانی پس از بازدید از آزمایشگاه ها و دانشکده های مختلف دانشگاه بیرجند، دکتر نصرت الله ضرغام در ارتباط با نحوه تشکیل و فعالیت های صندوق سخنانی را  بیان کردند و با اشاره به استفاده حداکثری از ظرفیتهای مالی و علمی و تبدیل ظرفیتهای بالقوه به بالفعل در کشور عنوان کرد: بنیاد ملی علم ایران در تلاش است حمایتها و ظرفیتهایی که موجب توسعه و رشد زیرساختهای علمی کشور می شود را گسترش دهد و با برنامه ریزی صحیح آینده علمی و فناوری خوبی را برای کشور رقم زند.

وی ادامه داد: ظرفیت بالفعل همان سرمایه های علمی کشور است که در مراکز آموزشی و علمی مشغول هستند. در کنار این ظرفیتها، ظرفیت های بالقوه ای نیز وجود دارد که اگر به آنها پرداخته شود به سرمایه های بالفعل اضافه می شوند بنابراین با توجه به این ظرفیت های بالقوه می توان نوعی تولید سرمایه داشت و میزان سرمایه کشور را کمی و کیفی افزایش داد. 

وی از راه اندازی اتاق علم در صندوق گفت و بیان کرد: به منظور بررسی آینده علم در دنیا اتاقی با عنوان "اتاق علم" در صندوق تشکیل شد تا رصد وضعیت علم در حوزه های مختلف را در دنیا انجام دهد.

در ادامه نیز ضرغام با معرفی کامل چتر حمایتی صندوق تفاهم نامه ای را با موضوع همکاری در زمینه اجرای 5 طرح تحقیقاتی پسا دکتری و 15 طرح پژوهشی در راستای مقررات، سیاست ها و اولویت های تحقیقاتی اعلام شده توسط صندوق و دانشگاه و همچنین ایجاد  لینک پورتال های دو مجموعه برای آگاهی از فعالیتهای تحقیقاتی انجام شده و در دست انجام امضا کرد.

شایان ذکر است ، در پایان  اساتید و محققان حاضر در جلسه ، نظرات و پرسش های خود را با رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در میان گذاشتند که ایشان به آنها پاسخ گفت.


١١:٢٥ - چهارشنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٢٢٩٣٩    /    تعداد نمایش : ١٠١٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org